Menu strony

Jak najlepiej się zabrać za granie w tenisa ziemnego, jakie jest podstawowe wyposażenie początkującego gracza.

Tenis uznawany jest za jeden z najbardziej elitarnych sportów. Bardzo dobrze widać to po wysokościach nagród w najbardziej renomowanych zawodach, oraz ilości kibiców, oglądających relacje w telewizji i internecie.


Z pewnością wspaniałe w tenisie będzie to, że jest czysta rywalizacja, w praktyce jedynie będą się liczyć kondycja i umiejętności, a nie ma miejsca na możliwości oszukiwania. Jeśli sędzia spotkania jest bezstronny i obiektywny, to w zasadzie zawsze wygrywa zwyczajnie lepszy zawodnik. Jednak poza umiejętnościami w pewnym momencie rozwoju coraz większe znaczenie ma także dobry sprzęt. Głównie bardzo duże znaczenie będzie tutaj miała właściwie dopasowana rakieta. Nawet początkujące osoby raczej powinny dopasować wielkość rakiety do siebie, istotna tu jest długość ręki, wzrost gracza a także jego preferencje. Jeśli doświadczenie w grze będzie większe, to kolejne rakiety mogą być bardziej zaawansowane i lepiej dobrane (zobacz tutaj). Im rakieta będzie lepsza, tym liczyć się należy z większymi kosztami, ale dobry już model zakupić można już za trzysta złotych.

tenisista na korcie
Dla początkującego tenisisty zupełnie wystarczy zakup pasującej rakiety i paru drobiazgów. Jednak jeśli się - dalej - chce więcej grać, to warto pomyśleć o dodatkowym wyposażeniu, jakie na pewno w wielu sytuacjach się przyda. Z pewnością niezbędne będą piłki tenisowe, bo przecież czymś trzeba będzie na korcie grać. Piłki także występują w paru rodzajach, zależnie od nawierzchni i upodobań można używać różnych modeli.


Udając się na kort powinno się mieć ze sobą kilka piłek, nawet jeśli się okaże, że się ich wtedy nie wykorzysta. Nie można też zapomnieć o odpowiednim ubiorze, zwłaszcza butach. Tenis jest sportem szybkim i dynamicznym, więc buty powinny zapewniać jak najlepsze poruszanie się po korcie i bezpieczną grę . Z ubiorem jest też związana pewna etykieta, jaka dość szczegółowo określa, jak się należy ubrać na kort, szczególnie jeżeli się gra w na turnieju albo w klubie.
2021/02/26