Menu strony

Wyprawka w góry - jaki termin wybrać?

Wycieczki po górach to możliwość aktywnego wypoczynku i złapania „prawdziwego” powietrza. Od zawsze ciągnęło nas tam gdzie szczyty, gdzie natura i turystyczne szlaki. W góry wyprawimy się w każdą porę roku - w lecie, zimie czy na wiosnę zawsze będziemy mieć wrażenie że są to inne góry.

Góry Stołowe
Wycieczka postanowiona, a zatem temat pierwszy - rezerwowanie noclegów. Jeśli cena gra rolę na uwagę zasługuje ustalanie terminarza wczasów. Czy wyjazd organizowany jest w czasie szczególnie wielkiego oblężenia grup wycieczkowych (czerwiec - sierpień), gdy gospodarze stancji - chcąc naturalnie więcej zarobić - proszą o wyższe opłaty za nocleg i stawkę klimatyczną, czy może po turystycznym boomie, gdy turystów jest jak na lekarstwo. Przy drugiej opcji (od jesieni, przez zimę do wiosny) możemy liczyć na zupełnie atrakcyjne taryfy cenowe. Jeśli nie próbowaliśmy spróbujmy, turystyka to nie tylko sezon z krótkim rękawkiem!

Wypada porozglądać się za wybranym pasmem górskim w Polsce i kurortami rozlokowanymi u podnóża. Niech pod lupę pójdą np. Góry Stołowe noclegi - zajrzyj tutaj. Góry wcale rozpoznawalne na pierwszy rzut oka - nie miały nigdy podobnego oblężenia jak skaliste Tatry, tajemnicze Bieszczady, czy również najwyższe od zachodu patrząc Karkonosze.

Inni czytali też

Wczasy w górach

Góry zimą
Góry zimą
Tegoroczna okres zimowy ciągnie się nadzwyczaj długo. Wszyscy już z bardzo czekamy na piękne dni. Odliczamy tygodnie do zasłużonego urlopu. Przez okrągły rok sumiennie pełniliśmy swoje powinności. Odrobina wytchnienia z pewnością nam przysługuje.


W tym tkwi też magia mniej popularnych pasm górskich, w które wybieramy się z myślą, że spotkamy jak najmniej ludzi. Że na trasach nie będzie kolejek (te ludzkie), obce będzie wyczekiwanie na zjazd gondolą czy zdjęcie na tle kapitalnej panoramy.

Zaciekawiły Cię informacje zamieszczone w tym miejscu? Jeżeli tak, to kliknij tu oraz odkryj stronę (https://www.klubtanca.pl/kursy-tanca/kurs-latino-solo/), która też Cię się spodoba.

W niszowych górach odetchniemy mocniej i jeszcze bliżej przyrody, a nawały nachalnych turystów (zwłaszcza pzdjęcie (więcej pod tym linkiem)e) nie będą nam w tym przeszkadzać.

Co z formą wypoczynku? Jeśli piesze rundki po szlakach to za mało na nasze aktywne dusze, można zweryfikować pobliskie wypożyczalnie rowerów, kijków nordic walking, a w zimie nart, łyżew. Przy wybieraniu stosownej kwatery, gwarantującej spokój i standard jakiego będziemy oczekiwać warto rozeznać się z serwisami internetowymi o okolicznych kurortach i sprawdzić opinie tych, którzy zdążyli nocować w Lądku Zdrój, Kudowie czy Dusznikach. Takie rozeznanie to logiczny grunt pod lepszy wybór - biorąc pierwszy lepszy ośrodek można zepsuć sobie wyczekiwany urlop. A przecież nie tego oczekujemy od kilku dni relaksu i odnowy psychofizycznej.
2019/08/31