Menu strony

Gry planszowe rozwijają!

Masz dzieci? Chcesz ciekawie i pożytecznie spędzić popołudnie z najmłodszymi? Zapomnij o tv i komputerze. Nic tak nie nie wyrabia intelektu dziecięcego, jak czytanie książek i gry planszowe, to powszechna opinia. W poniższym artykule podpowiem, jakie tytuły kupić, żebyś i ty też czerpał zabawę z rozgrywki.
Gra planszowa - Qwirkle
Qwirkle to z pozoru prosta gra, jednak wymaga dużo wysiłku umysłowego.

Zbliżone wiadomości opublikowano tutaj - więcej zobaczysz na stronie (http://transcom-system.com.pl/pl/referencje/obiekty-narciarskie), którą także dobrze jest zobaczyć. Oczywiście jeżeli ta tematyka jest według Ciebie warta zainteresowania.

Świetnie nadaje się nawet dla najmniejszych pociech, gdyż zasady są łatwe do załapania. W pakiecie jest ponad setka kolorowych tabliczek z znakami i należy ułożyć z nich kolumny w różnych wzorcach kolor-znaczek.
Gra planszowa - Carcassonne
Gra ta uczy kolorów i percepcji kształtów, a także rozwija myślenie do przodu, gdyż gracze próbują sobie nawzajem przeszkadzać.

Inni czytali też

W jaki sposób powinniśmy zadbać o komin?

Kosmetyki marki Evitte
Dbałość o komin nie powinna się kończyć wraz ze zwieńczeniem zadań budowlanych. Periodyczna inspekcja, szczególnie kanałów spalinowych, jest niezbyteczna dla wychwycenia prawdopodobnych odchyleń a także zapobiegania poważnym niebezpieczeństwom.


Powinniśmy w tym miejscu zaznaczyć, iż przeświadczenie o tym, iż odchylenia w działaniu spalinowego kanału (zaistniałe przykładowo na skutek aktywności ptaszków) będą za każdym razem sygnalizowane przez zamontowany do niego kocioł, nie jest niestety prawdziwe.


Dla nieco starszych latorośli proponuję klasyczną grę Carcassonne. W opozycji od większości gier, nie posiada ona w pudełku planszy, a tylko karty, układające się na mapę terenu, które trzeba wykładać prosto na stół. Kluczem do zwycięstwa jest jak najlepsza polityka rozplanowania zabudowań zdobytych miejsc. Jak wskazuje nazwa, wszystko tu nawiązuje do francuskiego miasta z wieków średnich. Gra umili czas nawet sześciu graczom i fantastycznie usprawni myślenie strategicznie, a również pozwoli dowiedzieć się wiele tamtym okresie. Olbrzymim plusem Carcassonne jest jej żywotność.
Gra planszowa - Cosmic Encounter
Na półkach sklepowych znajdziemy mnóstwo rozszerzeń, np. ” Inns and Cathedrals”, „Katapulta” i „Grody mosty i bazary”

Za to dla miłośników futurystycznych klimatów trafnym pomysłem na wieczór może okazać się partyjka w Cosmic Encounter. Pozycja została stworzona 35 lat temu i mimo wieku wciąż jest atrakcyjnym wyborem. W tej grze każdy z rywali wybiera sobie gatunek obcego, starając się zdobyć władzę nad uniwersum. To naprawdę fantastyczna rozrywka dla nastolatków, rozwijająca działania społeczne, takie jak zawieranie umów i aliansów i praca dla wspólnego celu. Naturalnie Cosmic Encounter intensywnie stymuluje intelekt, bo czasem kluczowe jest przechytrzenie przeciwnika. Najpopularniejsza edycja nadaje się do rozgrywki od 3 do 6 osób.

Dla nastoletnich latorośli rekomenduję Czarne historie, pozycję, która dla młodszych jest nieco za poważna. Przedstawiam reguły: pakiet zawiera karty z mrocznymi historyjkami, a uczestnicy muszą dedukować ich korzenie opierając się na naprowadzeniach od wyznaczonej osoby. Rozgrywka niezwykle pobudza do myślenia.
2020/04/23