Menu strony

Elektronika w Polsce

Jeśli rzucimy okiem na rynek części elektronicznych w Polsce dostrzeżemy z pewnością jedną tendencję – rozwój. Głównie znajdują się na nim sprzedawcy każdego rodzaju podzespołów, zaopatrujący nawet duże przedsiębiorstwa sprzedające każdego rodzaju urządzenia, jak choćby takie rezystory. Ale jak przedstawia się bieżący rynek?

Znajdziemy w naszym kraju mnóstwo firm – część funkcjonująca takżeteż|również} w innych krajach. To duże przedsiębiorstwa, które nie są wyspecjalizowane w jednej gałęzi elektroniki. Są również mniejsi dystrybutorzy ukierunkowani na konkretną branżę.

Oczywiście najlepiej rozwijają się przedsiębiorstwa sprzedające rezystory i tranzystory. Powód jest prosty – są to fragmenty wykorzystywane w każdym urządzeniu elektronicznym, więc popyt jest znaczny.

Przodującymi odbiorcami są firmy związane z telekomunikacją oraz wytwarzające przedmioty codziennego użytku. Weźmy np.

Bardzo nam przyjemnie, że poświęciłeś swój czas, żeby przeczytać nasz tekst. Jeżeli masz ochotę na więcej, to kliknij stronę i przenieś się do następnej witryny.

takie części elektroniczne - wykorzystywane są obecnie praktycznie do budowy wszystkiego – od zegarków, poprzez telefony, odtwarzacze muzyczne, pralki, lodówki, komputery, po wielkie maszyny fabryczne.

Świetnie mają się także wszelkie firmy dystrybuujące układy scalone. Najczęściej używane są do budowania komputerów każdego rodzaju, telewizorów i innych urządzeń, które wymagają, by elementy elektroniczne były maksymalnie zminiaturyzowane.

Inną, dobrze rozbudowującą się gałęzią jest optoelektronika. To duża działka techniki zajmująca się używaniem właściwości fal świetlnych na przykład do przesyłania danych. Mówimy tu o różnego rodzaju technikach światłowodowych, portach na podczerwień i podobnych. Wszystkie wizualizacje, jak choćby uwielbiane przez turystów grające fontanny – to też wykorzystanie technik optoelektronicznych.

Inni czytali też

Urządzenia do wielu zadań

Drukarka z opcją intuicyjnego drukowania ‘one-touch’
Rozwój rozmaitych technologii jest ostatnio bardzo szybki. Dotyczy to zwłaszcza sprzętu komputerowego i innych tego typu maszyn. W aspekcie licznych urządzeń technicznych obserwuje się postępującą miniaturyzację. Często również powstają urządzenia, które łączą w sobie charakter i zadania kilku innych. W czynnościach łączących się z produktami żywnościowymi pomagają wielozadaniowe roboty kuchenne. W biurach natomiast używane są urządzenia wielofunkcyjne.


Zestaw części elektronicznych
Kolejna gałąź to medycyna. Tu również coraz więcej jest elektroniki. Najchętniej korzysta z niej medycyna estetyczna, okulistyka i optometria. To działki często wykorzystujące techniki laserowe i niezwykle rozbudowane technologicznie aparaty diagnostyczne czy też podstawowe jak potencjmetry.

Rynek elektroniczny w Polsce miewa się świetnie i nic nie wskazuje na to aby w bliskim czasie miało być inaczej. Prężny rozwój na pewno jest rezultatem ogromnego popytu na różnego rodzaju urządzenia elektroniczne. Ciągle nabywamy nowe telefony, telewizory, komputery, tablety czy inne tego typu sprzęty. sprzedaż takich urządzeń wciąż rośnie, niezależnie od kryzysu gospodarczego. W nowoczesne sprzęty różnego rodzaju inwestują również przedsiębiorstwa, które najzwyczajniej w świecie muszą nadążać za postępem technologicznym.
Zaczerpnięte z: raf-tronikplus.pl
Napisał: Monika Paciorek
2020/03/06