Menu strony

Jakim sposobem wybrać kierunek studiów?

Wybór kierunku studiów jest to wybór na całe życie. Tymczasem aż 70 proc. rodaków kończy nienależny kierunek. W jaki sposób się więc do tego wziąć?


Najistotniejsze jest, aby wykonywać to, co się uwielbia – to zazwyczaj powtarzana wskazówka związana z wyborem uczelni.


Wrocław nad Odrą


Humanista bez predyspozycji matematycznych ma niewielkie szanse na karierę księgowego. A bez serca do własnej pracy, będzie tylko przygnębiony. Dlatego przed doborem studiów, w pierwszej kolejności, powinniśmy się zastanowić, co uwielbiamy robić, a także jakie mamy talenty. Może filologia angielska wrocław jest dla nas w sam raz? Mogą nam w tym pomóc przyjaciele, ankiety predyspozycji zawodowych a również doradca zawodowy. Aczkolwiek humanistom będzie trudniej odszukać pracę, to są pewne nisze, w których sobie poradzą. Gdy już wiemy co nieco o własnych możliwościach, czas zacząć śledzić zmiany na rynku pracy. Im szybciej tym lepiej. Co prawda, przeglądając oferty pracy dziś, nie dowiemy się kogo będą wypatrywać pracodawcy za pięć lat, ale wypracujemy sobie zdanie na temat ich wymagań. Nie okłamujmy się, kiedy ukończymy studia wyczekiwania niechybnie będą większe aniżeli obecnie, zatem warto skupić się na uczelniach, które pomogą nam się do nich przyszykować.


Kilka nurtów na rynku pracy jest stałych. Po pierwsze pracodawcy od paru lat rozglądają się za absolwentami kierunków technicznych, dlatego w rankingach politechniki cieszą się najwyższą opinią pośród chlebodawców.

Na pewno masz ochotę odkryć ekstra szczegóły tyczące się tego wątku. Jeśli zaintrygował Cię ten ważny wpis (https://kancelariapodgorska.pl/oferta/odszkodowania-renty/), to poczytaj o nim na witrynie pod linkiem.

Ale nie każdy absolwent profilu technicznego ma zagwarantowaną pracę - teraz kłopoty z jej odnalezieniem mają chociażby inżynierowie budownictwa. Ciągle poszukiwani są absolwenci Informatyki, chociaż w mniejszym stopniu administratorzy systemów a w wyższym stopniu informatycy. Również dla humanistów są atrakcyjne nisze.

Chcesz poznać także inne podobne materiały, jednak nie masz pewności, w którym miejscu one mogą być? Bez obawy - sprawdź więcej w serwisie (https://www.tritex.pl/).

Nie jedynie kierunek jest ważny, ale również specjalizacja. Im bardziej niszowa i innowacyjna tym odpowiedniej.


Inni czytali też

Kominek okazuje się być nie jedynie użyteczny, ale też znakomicie podkreśla klimat naszego mieszkania

drewno do kominka
W czasie jesieni i zimy rozgrzanie się przy domowym kominku jest doskonałą formą relaksu.


Kominek to dla wszystkich doskonały symbol ogniska domowego. Przy nim, jakże często w środku domu, jego mieszkańcy spędzają dużo czasu.


Przykładem mogą być juryści, jakich jest dużo, jeDNAk już tych ze specjalizacją prawo farmaceutyczne jest niewielu. W ostatnim roku ukazało się mnóstwo ogłoszeń, w którym poszukuje się inżynierów wyspecjalizowanych w odnawialnych źródłach energii. Cały czas dużym zainteresowaniem cieszy się pedagogika wrocław.
2020/05/26