Menu strony

Jak zaplanować wesele – krok po kroku

Planowanie wesela rozpoczyna się tuż po zarezerwowaniu terminu ślubu, a czasem - terminu na sali ślubnej. W jaki sposób krok po kroku zaprojektować ten najważniejszy dzień? Uroczystości weselne to znaczna inwestycja, tak pieniężna, jak także czasowa. Wraz ze ślubem jest to jedno z największych wydarzeń w życiu każdej zakochanej pary. Dobrze jest więc poświęcić przygotowaniom należycie wiele uwagi, by wesele, podobnie jak także ślub, odbyło się bez problemów oraz zgodnie z naszymi oczekiwaniami.

Na sali weselnej
Zadbajmy odpowiednio wcześnie o to, by nasze wesele (zobacz również sukienki na wesele zimą) było niepowtarzalne oraz by zapadło w pamięć weselników na długi, długi czas. Zanim jeszcze zarezerwujemy salę, zanim postanowimy kogo zaprosić na swój ślub i wesele, powinniśmy poddać się procesowi wizualizacji wyśnionego przyjęcia ślubnego. Warto z pomocą wyobraźni przenieść się w sam środek przyjęcia weselnego naszych snów, najpierw powinniśmy każdy najdrobniejszy element wykoncypować oraz dopracować w głowie w najdrobniejszych detalach - dopiero później można przenieść planowanie do rzeczywistego świata. Ważne jest też, by mądrze korzystać z porad wszelakich osób-konsultantów, w szczególności tych z rodziny, którzy "wszystko wiedzą najlepiej". Grunt to dobry i przedyskutowany z partnerem projekt, na którym oprzemy się organizując wesele - wesele w górach -, jeśli zadbamy o każdy detal, rzeczywiście będzie to wesele naszych snów.

Pierwszy krok przy planowaniu wesela to: zapoznanie z sobą rodziców przyszłych małżonków. Dobrze jest zorganizować pierwsze spotkanie w punkcie przyjaznym oraz komfortowym: w domu panny młodej czy pana młodego. Drugim etapem jest opracowanie budżetu na wesele, a później – rezerwacja konkretnych terminów. Warto wbić w przeglądarkę wyrażenie: wesele pod Wrocławiem, ewentualnie hotel okolice Wrocławia.


Po przygotowaniach oficjalnych a także po znalezieniu cateringu oraz obstawy muzycznej przyjęcia weselnego, nadchodzi pora na wybór ubiorów dla pana młodego oraz panny młodej. W tym czasie (a zatem blisko 5-6 miesięcy przed ślubem) dobieramy także obrączki, a także świadków. Panna młoda może zdecydować się w tym czasie na pierwsze wizyty u kosmetyczki (dobrze jest zadbać o swą cerę odpowiednio wcześnie). W tym czasie warto wybrać też zaproszenia – najlepiej zdecydować się na nietuzinkowy pomysł, który spodoba się gościom i już samą koncepcją zachęci do przybycia na wesele.
2019/09/09