Menu strony

Elektrośmieci, czyli odpadki specjalnej troski

Wyeksploatowany przyrząd elektroniczny, sprzęty AGD, wypalone świetlówki czy felerne elektroniczne zabawki wydalamy zwyczajnie do kubła. A przecież elektrosmieci musimy utylizować we właściwy sposób.


Mnóstwo osób nie ma pojęcia jednak o tym obowiązku.


Podpowiadamy zatem, jak w zgodzie z prawem wyrzucać zużyte tonery Gdańsk. Zgodnie z regulacją o zużytym przyrządzie elektrycznym a także elektronicznym przyrządy, jakich działanie zależne było od dopływu energii elektrycznej bądź od obecności elektromagnetycznych pól, poddawane są obowiązkowi gromadzenia, odzysku a także utylizacji (sprawny odbiór elektrośmieci w Gdańsku). Oznacza to, iż wszystkie pralki, zamrażarki, narzędzia klimatyzacyjne, mikrofalówki, tostery, a nawet świetlówki , po okresie eksploatacji nie mogą zostać zwyczajnie wyrzucone do śmieci. Muszą trafić do punktów odbioru odpadów elektrycznych, gdzie będą poddane przebiegowi utylizacji. Z jakiego powodu? Ponieważ elektrośmieci mieszczą substancje trujące, takie jak rtęć, kadm lub chrom.


Inni czytali też

Kopiarka w domu to dobre rozwiązanie

Ogromna większość osób posiada w domu komputer i nie wyobraża sobie już działania bez tego sprzętu. Wiele osób posiada także drukarkę, która bardzo się przydaje, szczególnie, kiedy mamy dzieci w szkole, lub prowadzimy przedsiębiorstwo z mieszkania. Drukarki są bardzo różnorodne. Możemy nabyć drukujące w kolorze, są też czarno-białe. Niektóre mają wbudowany skaner, na części można także kopiować wydruki. Takie „kombajny” bywają jednak stosunkowo kosztowne, zarówno w zakupie, jak i w użytkowaniu.


Notatki studenta


Chociaż regulacja ZSEiE obowiązuje w naszym kraju od lipca 2005 r, to ciągle wiele osób nie wie szczegółowo, jak postąpić z wyeksploatowanym sprzętem oświetleniowym, AGD albo IT. Niemniej jednak odpowiedzialność spoczywa tak na producentach czy importerach podobnych sprzętów, jak również ich użytkownikach. Dodatkowo firmy archiwizuj dokumenty z happytree.com.plj dokumenty z


Zgodnie z regulacją, wytwórca, dystrybutor lub importer oprzyrządowania zobligowany jest ulokować na opakowaniu znak przekreślonego kontenera na odpady jak też dołączyć do opakowania informację o skutkach, które dla przyrody i zdrowia ludzi niesie obecność niebezpiecznych substancji. W jaki sposób zatem pozbyć się podobnych odpadków? Zatelefonuj po odbiór elektrośmieci Gdańsk.
2018/08/29