Menu strony

Bezkres połonin nad Soliną

Bieszczady. Wielka ilość połonin, mozaika wielu kultur, bieszczadzka muzyka i przede wszystkim bieszczadzkie baśniowe piękno. Chociaż najczęstszym skojarzeniem z polskimi górami są na ogół wysokie wierzchołki Tatr, Bieszczady współcześnie cieszą się ogromnym powodzeniem.

wodospad - Bieszczady
Góry te wspaniale nadają się na trekking dla początkujących wędrowców, przy czym mamy szansę tam odwiedzić wiele ciekawych zakątków. Bieszczady są także znakomitym celem wakacyjnych wypraw z rowerem górskim. Każdy rowerzysta bez trudu korzystać może z ogromnej ilości dróg asfaltowych, polnych czy ścieżek i stokówek.

Zwiedzając wszelakie zakątki Polski zwykle próbujemy regionalnych potraw. W Bieszczadach, połączenie wielu kultur dało kuchnię smakowitą i zróżnicowaną. Niełatwo więc sobie wyobrazić pobyt bez hreczanyków oraz zalewajki.

Szczególnie warte odwiedzin są miejscowości Solina, Polańczyk i Wetlina. To prawdziwe perełki tej części Polski. Wśród mijanych na ulicach osób, spotkamy najwięcej wędrowców z plecakami, którzy zamiast gwarnych kurortów cenią sobie nastrojowe wieczory z gitarą przy ognisku. I mimo że hotele przyciągają urlopowiczów np. luksusowymi zabiegami SPA, coraz więcej Polaków wykupuje noclegi w domkach letniskowych. I nie powinno to nas dziwić ponieważ Polańczyk domki posiadają masę plusów.

Odwiedź ten link - to bez dwóch zdań świetna propozycja, która z całą pewnością bardzo Cię zaintryguje. Nie zwlekaj więc i zobacz już teraz!

Zatrzymać się w nich może większa liczba osób, są komfortowo wyposażone i położone w malowniczych okolicach. Turyści mają tam możliwość rozmaitych form wypoczynku, grillowania oraz wspólnego biesiadowania.

Dobrze jest już teraz rozpocząć poszukiwania sympatycznego miejsca noclegowego. Aby ułatwić sobie zadanie możemy wystukać w wyszukiwarkę internetową hasło np.: domki Solina, a ujrzymy bogatą listę ofert, z których na pewno wybierzemy właściwą - (np. wśród ofert na stronie ).


Inni czytali też

Bieszczady - doskonały pomysł na spędzenie czasu wolnego dla aktywnych

Tatry
Trudno mówić o Bieszczadach inaczej, niż o miejscu niezwykłym, tajemniczym i totalnie ujmującym swym ekspresyjnym pięknem. Kraina ta jest idealną propozycją dla osób szukających oddechu od codziennego zgiełku i miejsca na niezapomniane wczasy 2014.

Warto więc zapomnieć o przyzwyczajeniach, pełnych ludzi kurortach i postawić na polskie góry. Tatry, Karkonosze – wszystkie góry robią wrażenie, lecz jednak tylko w Bieszczadach naładujemy akumulatory na długi czas. Wspaniałe krajobrazy, służący dobremu samopoczuciu klimat, jak również niezwykła atmosfera, to sposób na niezapomniany wypoczynek. Kto wie, może pokochamy ten wspaniały region kulturowy i powrócimy tu za rok?
2020/02/23