Menu strony

Czy myślałeś kiedyś, żeby skoczyć ze spadochronem? Pragniesz tego, ale się boisz? Nie wiesz jak pokonać strach?

Skakanie ze spadochronem to ciekawa przygoda, jednocześnie sama myśl o takim skoku potęgują nasze lęki. Nie przejmuj się, to całkiem zwykłe uczucia, towarzyszą one człowiekowi przy każdym ryzyku. To ryzyko jednak jest z pewnością małe, gdyż dziś wypadki zieją niezwykle rzadko. Sprzęt jest mniej zawodny, dobrze dopracowany, wyposażony w automatyczne systemy otwierania czaszy. Co więcej, w przypadku skoków tandemowych ryzyko praktycznie jest minimalne, ale z pewnością obawy nie da się zupełnie przegonić.

skok ze spadochronem
Jest jeszcze sprawa, jak jesteśmy w stanie sobie poradzić z tego typu stresem? Ważna reguła jest tego typu, że nic nie powinno robić się na siłę. Jeśli myślimy o kursie spadochronowym, a równocześnie czujemy panikę i lęk, zamiast podekscytowania i lekkiego strachu, to znak, że lepiej na to się nie decydować. To nie jest po prostu zabawa dla wszystkich, trzeba też pamiętać, że jest to jednak sport ekstremalny. Co więcej, sposób przełamania niekoniecznie przeradza się w sukces, dlatego też nim zapiszemy się na kurs (Prawo jazdy kategoria C Gdańsk) spadochronowy, zanim wykupimy skoki spadochronowe, musimy zastanowić się, czy rzeczywiście jest to dla nas odpowiednia rozrywka. Zobacz też:Uliczne jedzenie - food trucki.

Nawet jak zdecydujemy się, powiemy, że okej, chcemy skoczyć, to trzeba pamiętać, że stres i tak zadziała. Nie panikujmy wtedy za bardzo, bo to normalny objaw. Tego typu stres może się pokazać dzień przed lub dopiero przed samym skokiem. Nie wiemy kiedy, bo każdy przechodzi to indywidualnie, ale na pewno nie da o sobie zapomnieć. Jeśli jest to lekki stres i ekscytacja to dobrze, jeśli jednak jest silniejszy od nas, powinniśmy ponownie się zastanowić, czy rzeczywiście warto. Jeślinie mamy ochoty myśleć o tym, co nas czeka, a jednocześnie wiemy, że jesteśmy w stanie skoczyć, a żadnego rodzaju stres nas nie złamie, można dodatkowo się odprężyć. Przed skokiem warto pójść na basen lub spotkać się ze znajomymi.

skoczyć ze spadochronem
Najistotniejsze to nie tracenie spokoju, to przynosi dobre wyniki. Musimy podejść do tego pozytywnie, traktować to w kategorii przygody życiowej, a nie jakiegoś traumatycznego przejścia. Przecież to nasza decyzja, nikt nas do tego nie namawia. Nie demonizujmy skoków spodochronowych, to naprawdę ciekawe przeżycie.
2020/05/14