Menu strony

Ścieżka do własnościowego lokum prowadzi przez banki i markety budowlane.

Kupno własnegokawałka podłogi stanowi cel prawie wszystkich młodych ludzi. Niestety w dzisiejszych czasach droga wiodąca do spełnienia tego planu jest kręta i bardzo nierówna. Dla znakomitej większości jedyną opcją na zdobycie wymarzonego lokum jest hipoteka. Człowiek, który postanowił w ten sposób podjąć walkę o swoje mieszkanko powinien być przygotowany na prawdziwy labirynt kryteriów i restrykcji.

mieszkanie - panorama
Samo złożenie wniosku o kredyt poprzedzają miesiącestarań oraz kompletowania wszelakich dokumentów, od zaświadczenia o aktualnym zatrudnieniu po zeznania podatkowe z minionych lat. Dopiero po przygotowaniu całej dokumentacji oraz paru spotkaniach z doradcą kredytowym bank rozpocznie proces sprawdzania złożonego podania i ocenę rzetelności wnioskodawcy. Pomyślna decyzja stanowi uwieńczenie wszystkich trudów petenta i kompensuje mu cały doświadczony w związku z tym stres. Prawdziwą nagrodą dla kredytobiorcy jest jednak poczucie posiadania własnego kąta i możliwość zaaranżowania go zgodnie ze swoją pomysłowością. Nawet w przypadku bardzo małego kawałka podłogi czeka na nas ogrom przyjemnych decyzji dotyczących jego wyposażenia i spożytkowania powierzchni. Apartamenty w nowo wybudowanych blokach są oddawane kupującym w tak zwanym stanie deweloperskim. Znaczy to, że w kupionym lokalu mieszkalnym zastaniemy jedynie nagie otynkowane ściany i wylewki podłogowe, grzejniki, okna - witryna internetowa - oraz drzwi prowadzące na klatkę schodową. Jakikolwiek inny aspekt wyposażenia mieszkania spoczywa na głowie jego świeżo upieczonego właściciela.


Inni czytali też

Kajaki nad Pilicą

Spływ kajakowy rzeką Kamienną
Jeszcze tylko trzy, dwa jeden dzień i tak każdego tygodnia trwa wielkie odliczanie do weekendu. A kiedy zbliża się piątek, można spokojnie zacząć planować, jak spędzić te sobotę i niedzielę wolne od stresu, pracy i codziennych obowiązków. Latem jest wiele okazji by spędzić weekend intensywnie, najlepiej na łonie natury z rodziną. I wcale nie trzeba jechać gdzieś daleko by ten czas dobrze wykorzystać. Korzystną ofertą może być spływ kajakowy.

wydatki mieszkaniowe
Przed przeprowadzką do własnych czterech kątów każdy z nich będzie musiał rozwiązać masę niezwykle ciężkich dylematów: wanna czy kabina prysznicowa, zasłony czy żaluzje, wykładzina czy parkiet, tapety czy farby na ścianach. Poza tym czeka ich jeszcze wybór mebli, dekoracji i dodatków. O wielkości problemu świadczy chociażby łazienka. Aranżując to pomieszczenie, powinniśmy rozpatrzyć kwestie takie, jak położenie rur, barwa kafelków, kształt armatury, odpowiednie meble łazienkowe, oświetlenie luster, a nawet wygląd uchwytu na papier toaletowy.
2020/05/07